17 Kasım 2011 Perşembe

Hayat Devam Ediyor
3-0 biten ilk maçtaki depremden sonra ikinci maç için bir mucizeye ihtiyaç vardı. Beklenildiği gibi mucize gerçekleşmedi ve ikinci maçta 0-0 berabere kalarak elendik. Mucizeden daha fazlasına ihtiyacımız olduğu kesindi. Maç sonu Hiddink ile yollar ayrıldı. Bugün Abdullah Avcı'nın açıklanması bekleniyor.

İlk maçta her ne kadar kötü oynamışta olsak, Hırvatların 2. dakikada öne geçmelerinin önemi büyüktü. İkinci maçta da bu fırsatı biz yakaladık.Beşinci dakikada Kazım ile öne geçebilseydik, çok eğlenceli bir akşam olacağına şüphe yoktu. Hırvatistan ilk maçı 3-0 kazanmasına rağmen, halen 2008'deki maçın şokunu atlatamadıkları çok netti. İlk maçtaki takımda hiç olmayan istek, hırs ikinci maçta vardı. Ama bunu çoğunluğu ilk kez milli olan oyuncuların, ilk maçın skorunu da katarsak verdiği normal bir reaksiyondu. Volkan, Emre, Arda gibi isimlerin yerine mücadele eden genç isimlerin performansları iyiydi. Özellikle Sinan ve Ömer'in performansları, bazı oyunculara körü körüne bağlı kalmamıza gerek olmadığını kanıtladı.

Ve biz her gidemediğimiz turnuvadan sonra, aslında hiçbir zaman gerçekleştiremediğimiz ''yeniden yapılanma'' konusunu gündeme getirdik. Birçok şey yazılıyor, çiziliyor, konuşuluyor. Ama hep konuşuluyor, iş icraata gelince bir şey göremiyoruz. Almanya, İspanya gibi ülkeler makine gibi oyuncu yetiştirirken, nasıl daha iyi oluruz diye çalışırken, biz maç yayını sırasında sürekli ''Hayat devam ediyor'' yakında başlıyor diye dizi reklamı verip durduk. Hiddink'te gider ayak, takımın başında iken yapamadığı şeyler üzerine çözüm üretiyor.

Milli Takım'ın için ben de yerli hocadan yanayım. Abdullah Avcı'nın uzun vadede İBB ile yaptıkları, İBB'nin geldiği yer ve oynadığı futbol ortada. Abdullah Avcı'nın bir dönem genç milli takımlarda çalışmasının da önemi büyük bu gelişmede. Her yıl bazı oyuncular takımdan ayrılsa da, yerine transferler yapıp, sürekli üzerine koyarak geldikleri bu noktada play-off için oynuyorlar. Ve şüphesiz milli takımın 2 senedir oynayamadığı topu, Abdullah Avcı İBB ile oynuyor. Milli Takımda ki baskı ile İBB'de neredeyse olmayan baskı düşündürücü bir nokta. Abdullah Avcı'nın alması gereken radikal kararlara verilen tepkilere görevliler tarafından her zamanki gibi sessiz kalınırsa, Abdullah Avcı da 'harcananlar' kısmına adını yazdırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Beğen